Redactor-traducător limba rusă

Instituția Publică Compania „TELERADIO-MOLDOVA” angajează:

Cerințele postului:

  • Experiență în traducerea și adaptarea de conținut pentru știri, preferabil din domeniul Radio și TV;
  • Cunoștințe avansate de limba rusă vorbită și scrisă;
  • Abilități excelente de comunicare și atenție la detalii.

Responsabilități:

  • Adaptarea, traducerea articolelor de știri din limba română în limba rusă pentru a fi publicate pe site-ul nostru;
  • Cercetarea, scrierea și redactarea materialelor pentru știrile Radio și TV;
  • Crearea de conținut original, care să atragă și să mențină atenția publicului;
  • Îmbunătățirea constantă a proceselor de traducere și redactare.

Beneficii:

  • Angajare oficială;
  • Pachet salarial competitiv;
  • Un mediu de lucru plăcut, dinamic și profesionist;
  • Oportunități de creștere în carieră.

Dacă sunteți interesat (ă) de această ofertă de lucru, vă așteptăm să ne trimiteți CV-ul la adresa de e-mail angajare@trm.md, pentru detalii suplimentare ne puteți contacta la numărul de telefon: 060 214 898
Vă rugăm să luați în considerare că doar candidații selectați vor fi contactați.

E-mail: angajare@trm.md
Telefon: 060 214 898

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть