Producător(oare), Multimedia pentru copii

Instituția Publică Compania „TELERADIO-MOLDOVA” angajează:

Responsabilități:

  • Realizează materiale jurnalistice pentru copii;
  • Coordonează și planifică realizarea, editarea și montarea materialelor;
  • Elaborează concepte de emisiuni și scenarii;
  • Stabilește subiectele/materialele ce vor fi difuzate și ordinea lor în emisiune;
  • Promovează emisiunile realizate și platforma zuper.md și pe Social Media;
  • Inițiază și participă la campanii și proiecte speciale;
  • Aduce la îndeplinire sarcinile trasate de directorul Departamentului.

Cerințe:

  • Studii superioare finalizate sau în curs de absolvire;
  • Experiența anterioară în radio sau televiziune va constitui un avantaj;
  • Cunoașterea softurilor de editare video/audio;
  • Cunoașterea procesului de producție a materialelor radio/tv sau multimedia;
  • Cunoașterea excelentă a limbii române, scris și vorbit;
  • Abilități de comunicare, organizare, interacțiune și lucru cu copii.

Beneficii:

  • Angajare oficială;
  • Posibilitatea stabilirii unui grafic part time;
  • Un mediu de lucru proactiv;
  • Oportunități nelimitate de dezvoltare personală și profesională;
  • Salariu stabil.

Dacă sunteți interesat (ă) de această ofertă de lucru, vă așteptăm să ne trimiteți CV-ul și o scrisoare de intenție în care să descrieți competențele dumneavoastră în crearea de conținut jurnalistic pentru copii. Pentru mai multe informații, vă rugăm să ne contactați la adresa de e-mail angajare@trm.md, zuper@trm.md, sau la numărul de telefon: 060214898.

Vă rugăm să luați în considerare că doar candidații selectați vor fi contactați.

E-mail: angajare@trm.md / zuper@trm.md
Telefon: 060214898

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть