Broker Vamal / Declarant Vamal

People Partner

9 Сентября 2024

Clientul nostru este o companie înființată în 2016, lider pe piața din Republica Moldova în domeniul importului și exportului.

În acest moment compania este în căutarea unui specialist pentru rolul de:

Responsabilități

  • Întocmirea și depunerea declarațiilor vamale;
  • Colaborarea cu autoritățile vamale și prezentarea intereselor companiei în fața acestora;
  • Utilizarea codurilor de marfă și respectarea legislației vamale;
  • Calcularea corectă și la timp a taxelor vamale;
  • Efectuarea operațiunilor vamale și colaborarea cu departamentul de import-export;
  • Întocmirea documentelor ce însoțesc marfa având în vedere legislația în vigoare;
  • Întocmirea și realizarea rapoartelor.

Cerințe

  • Cunoașterea limbilor române, ruse și engleză;
  • Studii superioare de profil absolvite (de ex. Dreptul Economic, Juridic, etc);
  • Experiență în domeniul brokerajului vamal de minim 1 an (experiența de lucru legată de întocmirea autorizațiilor de mărfuri, regimul de import și export;
  • Experiența anterioară pe un rol similar este obligatorie;
  • Experiență în utilizarea nomenclaturii produselor, tarifelor vamale și a altor reglementări legate de legislația vamală;
  • Cunoștințe de operare calculator la nivel de utilizator avansat;
  • Cunoașterea minim a unei programe cum ar fi: Informbusiness/Valah, Asycuda World, optional NCTS5);
  • Abilități bune de a lucra în echipă;
  • Atitudine responsabilă;
  • Îndeplinirea sarcinilor la timp.

Beneficii

  • Angajare Oficială;
  • Telefon de serviciu;
  • Posibilitatea de creștere și dezvoltare în carieră;
  • Programul de lucru: Full Time
  • Salariu motivant de la 12,000MDL/net până la 20,000MDL/net + KPI;
  • Oficiu confortabil dotat cu tot echipamentul necesar;
  • Locația companiei este: str. Industrială 75.

Persoanele interesate sunt rugate să ne trimită CV-ul la adresa de email: office@peoplepartner.md, specificând în subiectul funcției funcția pentru care aplică: ‘’Broker Vamal/ Declarant Vamal’’. Detalii și la numărul de telefon: +(373) 76 500 600.

E-mail: office@peoplepartner.md
Telefon: +(373) 76 500 600

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть