Marketing Director (Moldova & România)

People Partner

9 Сентября 2024

Agenția de recrutare, People Partner este în căutarea unui Director de Marketing, pentru clientul său, companie ICT din țară, Lider în domeniul tehnologiei informației și comunicațiilor pe piața din Republica Moldova.

Responsabilități:

  • Elaborarea și punerea în aplicare a strategiei și planului anual de marketing, inclusiv a bugetului alocat;
  • Stabilirea obiectivelor și strategiilor cheie de marketing;
  • Gestionarea și motivarea echipei, dezvoltarea unui plan pe termen lung pentru structura și dezvoltarea departamentului;
  • Construirea unui brand puternic care contribuie la atingerea obiectivelor noastre de creştere;
  • Analiza ofertelor de publicitate și identificarea celor mai avantajoase soluții de promovare, atât din perspectiva impactului asupra pieței, cât și din perspectiva prețurilor;
  • Colaborarea cu agențiile de publicitate și mass-media;
  • Identificarea cerințelor clienților și a noilor oportunități de afaceri, oferind viziune și focus pentru a transforma ideile în realitate;
  • Efectuarea studiilor de piață pentru a identifica modul de structurare a pieței: clienți actuali, cllenți potențiali, modalitațile de dezvoltare și posibilele parteneriate de afaceri;
  • Colaborarea cu echipa de vânzări a companiei, ajutând-o să își îndeplinească oblectivele de marketing prin furnizarea de instrumente și materiale corespunzătoare.

Cerințe:

  • Diplomă de licență în Marketing, Științe ale Comunicării; MBA sau alte certlflcări relevante constituie un avantaj;
  • Experiență de minim 5 ani într-o poziție de conducere în domeniul marketingului;
  • Experiență demonstrabilă în dezvoltarea șl implementarea de strategii de marketing de success;
  • Cunoștințe solide în marketing digital, social media și SEO;
  • Abilități excelente de comunicare și prezentare;
  • Capacitate dovedită de a conduce și motiva o echipă;
  • Creativitate și gândire inovatoare;
  • Capacitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic;
  • Cunoașterea limbilor română, rusă și engleză la nivel avansat.

Compania oferă:

  • Organizarea team building-urilor și altor evenimente în cadrul companiei;
  • Salariu motivant, corelat cu experiența și performanța, începând de la 35 000 + 15000 KPI brutt;
  • Zi liberă suplimentară în ziua de naștere;
  • Reduceri pentru serviciile companiei;
  • Salariu competitiv însoțit de un pachet atractiv de beneficii.

Dacă considerați că aveți experiența și abilitățile necesare pentru acest rol, vă rugăm să trimiteți CV-ul dumneavoastră la adresa specificată mai jos: office@peoplepartner.md cu mențiunea pentru poziția de Marketing Director.

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть