Trezorier

Angajăm:

Trezorier

Noi îți oferim:

  • Salariu motivant + KPI;
  • Dream workplace: cafea, ceai, colectiv prietenos, proiecte ambițioase;
  • Teambuilding-uri, benefits;
  • Dezvoltare personală și profesională.

Cerințe:

  • Educație: Diplomă de licență în finanțe, economie, contabilitate sau un domeniu relevant.
  • Experiență: Minimum 2 ani experiență într-un rol similar de trezorerie sau management financiar.
  • Competențe Tehnice: Cunoștințe avansate de MS Excel și software de gestionare a trezoreriei.
  • Cunoștințe: Înțelegerea profundă a piețelor financiare, instrumentelor financiare și reglementărilor relevante.
  • Aptitudini: Abilități excelente de analiză, planificare strategică, comunicare și negociere.

Responsabilități:
Gestionarea Lichidităților:

  • Monitorizarea zilnică a poziției de numerar a companiei.
  • Menținerea și actualizarea prognozelor de lichidități pe termen scurt și lung.
  • Optimizarea balanței de numerar pentru a asigura disponibilitatea fondurilor necesare și a maximiza randamentele.

Planificarea Financiară și Managementul Datoriei:

  • Elaborarea și implementarea strategiilor de finanțare și gestionare a datoriei.
  • Negocierea și administrarea liniilor de credit și a altor surse de finanțare.
  • Monitorizarea respectării termenelor de plată și a contractelor de împrumut.

Gestionarea Investițiilor:

  • Analizarea și evaluarea oportunităților de investiții pe termen scurt și lung.
  • Menținerea portofoliului de investiții și asigurarea unei diversificări adecvate.
  • Urmărirea performanței investițiilor și ajustarea strategiilor în funcție de evoluția pieței.

Gestionarea Riscurilor Financiare:

  • Identificarea, evaluarea și monitorizarea riscurilor financiare (de ex., riscuri de piață, de credit, de lichiditate).
  • Implementarea măsurilor de hedging pentru a proteja compania împotriva fluctuațiilor nefavorabile ale pieței.
  • Menținerea relațiilor cu instituțiile financiare și consilierii financiari pentru a asigura o gestionare eficientă a riscurilor.

Raportarea Financiară:

  • Pregătirea rapoartelor periodice de trezorerie pentru management și consiliul de administrație.
  • Elaborarea rapoartelor de flux de numerar și a prognozelor de lichidități.
  • Furnizarea de analize financiare detaliate și recomandări strategice bazate pe datele de trezorerie.

Conformitatea și Reglementările:

  • Asigurarea conformității operațiunilor de trezorerie cu reglementările financiare locale și internaționale.
  • Menținerea documentației corespunzătoare și gestionarea auditurilor interne și externe.
  • Implementarea și actualizarea politicilor și procedurilor de trezorerie.

Suport și Comunicare:

  • Colaborarea strânsă cu departamentele financiare și alte departamente pentru a asigura un management eficient al fondurilor.
  • Oferirea de suport și consultanță în privința aspectelor financiare și de trezorerie.
  • Comunicarea eficientă cu stakeholderii interni și externi.

Dacă te regăsești în descrierea de mai sus, atunci Alică sau trimite Cv-ul tău pe i.gamar@esushi.md.
Pentru mai multe detalii poți apela 068692997.

E-mail: i.gamar@esushi.md
068692997

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть