Contabil Șef

Bionorica

27 septembrie 2024

Bionorica - unul dintre cei mai mari producători mondiali de medicamente pe bază de plante, anunță concurs pentru suplinirea funcției vacante:

Suntem în căutarea unui Contabil-Șef care să asigure gestionarea optimă și eficientă a activităților financiare și contabile ale companiei. Dacă ești o persoană cu integritate profesională, rigurozitate și expertiză în domeniul financiar-contabil, te invităm să te alături echipei noastre.

Responsabilități:

  • Asigura utilizarea metodelor consecvente pentru respectarea principiilor contabilității costurilor;
  • Întocmirea si prezentarea rapoartelor în conformitate cu legislația în vigoare;
  • Gestionarea documentelor contabile, decontări, utilizarea bugetului și inventarierea activelor;
  • Efectuarea calculelor și transferurilor legate de impozite și taxe, salarii, precum și alte achitări;
  • Pregătirea documentației pentru audituri și colaborarea cu auditori interni și externi;
  • Pregătirea documentației necesare și asigurarea transparenței proceselor financiare;
  • Oferirea de informații contabile veridice conducătorului, angajaților, auditorilor, precum și altor utilizatori ai datelor contabile;
  • Ia măsuri pentru prevenirea lipsurilor și ieșirilor ilegale de numerar și active;
  • Garantarea respectării legislației fiscale și contabile în toate procesele financiare ale companiei;
  • Garantează confidențialitatea informațiilor despre activitatea companiei;
  • Menținerea unei bune relații cu autoritățile fiscale și alte instituții relevante.

Cerințe fata de candidat:

  • Experiență anterioară într-o poziție similară de minim 5 ani;
  • Cunoștințe solide în domeniul Contabil si Financiar;
  • Experiența în procesul de restituire a TVA, și controalelor fiscale;
  • Cunoașterea Standardele Naționale de Contabilitate, legislația fiscală și a legislația muncii;
  • Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic;
  • Vorbitor fluent de limba română, rusă si engleza nivel intermediar;
  • Cunoștințe operare PC (Word, Excel, PowerPoint), 1C v8.3.

Beneficii oferite de companie:

  • Oportunități de dezvoltare profesională și personală într-o companie de renume;
  • Atmosfera de lucru caldă și prietenoasă;
  • Pachet salarial competitiv;
  • Sistema de bonusare;
  • Premii la aniversari;
  • Evenimente corporative;
  • Grafic de munca de luni până vineri, 8 ore în zi, inclusiv pauza de masă cu durata de o oră.

Daca va regăsiți in cele scrise mai sus, sunteți invitați să trimiteți CV cu o poză pe adresa de email: office@bionorica.com.md cu specificarea postului la care aplicați.

Toate informațiile vor fi prelucrate în conformitate cu politica noastră de protecție a datelor cu caracter personal si in deplina confidențialitate. Doar persoanele ce corespund cerințelor vor fi contactate.

Alte anunțuri publicate de această companie