Specialist în domeniul vămuirii | Broker

ELIRI

26 сентября 2024

Compania ELIRI este în căutare de:

Experiența și cunoștințele necesare:

  • Studii superioare economice sau tehnologice;
  • Experiență de lucru relevantă de cel puțin 2 ani;
  • Cunoașterea programului Asycuda World;
  • Cunoaşterea ordinelor, dispozițiilor și hotărârilor din legislația vamală;
  • Cunoașterea limbilor română și engleză;
  • Capacități de comunicare bine dezvoltate.

Responsabilități:

  • Întocmirea și depunerea declarațiilor vamale;
  • Colaborarea cu autoritățile vamale și prezentarea intereselor companiei în fața acestora;
  • Atribuirea codurilor mărfurilor conform nomenclatorului;
  • Calcularea taxelor vamale;
  • Efectuarea operațiunilor vamale;
  • Întocmirea documentelor ce însoțesc mărfurile.

Compania garantează:

  • Training-uri de inițiere și suport pe parcursul activității;
  • Lucru în birou confortabil;
  • Salariu competitiv și bonusuri.

Persoanele interesate pot expedia CV-ul la adresa de email: hr@micronanotech.com, cu indicarea poziției pentru care candidează.

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть