Șef Laborator raionul Vulcănești
Purcari Wineries PLC

16 Сентября 2024

Locația: Etulia, r-l Vulcănești

Oferim:

  • Pachet salarial atractiv, în conformitate cu experiența și abilitățile.
  • Beneficii complete, inclusiv asigurări medicale și alte facilități.
  • Oportunități continue de dezvoltare profesională și personală.
  • Ocazia de a contribui la succesul internațional al unui brand de renume.
Responsabilități:
  • Monitorizare și Evaluare: Supervizează activitatea din laboratorul de producție, evaluează riscurile și se asigură că toate procesele sunt conforme cu standardele de calitate și siguranță.
  • Implementare DG-05: Aplică și implementează reglementările DG-05 în laboratorul de producție, asigurând conformitatea cu cerințele legale și de reglementare, menținerea și îmbunătățirea Sistemelor de management a calității (ISO 9001) și al siguranței alimentului (ISO 22000);.
  • Gestionarea Proceselor de Laborator: Monitorizează termenii de încercări, analizează rezultatele obținute și eliberează actele de laborator necesare pentru produsele finite.
  • Certificarea Produselor: Emite certificate de calitate pentru produsele finite, verifică informațiile de pe etichetă și contra etichetă ale produsului finit și asigură efectuarea certificării conform standardelor.
  • Întreținerea Laboratorului: Asigură înzestrarea tehnică și materială a laboratorului, menține evidența verificării metrologice a mijloacelor de măsurare utilizate și elimină din utilizare echipamentele care nu respectă standardele de verificare metrologică sau etalonare.
Cerințe:
  • Studii superioare în domeniul chimiei, tehnologia vinului sau domenii similare.
  • Minim 3 ani de experiență pe un post similar în laboratorul de vinificație sau în domeniul analizei chimice.
  • Abilități IT- Word, Excel, Outlook, sau alte aplicații analogice. Excel, Power Point – nivel avansat.
  • Cunoștințe avansate în chimie și tehnologia vinului.
  • Experiență cu metodele de analiză chimică în vinificație.
  • Cunoașterea utilajelor de laborator și a procedurilor de întreținere.
Dacă te regăsești în descrierea de mai sus, trimite CV-ul la adresa: hr@purcari.wine, iar noi te vom contacta. Specifică în tema scrisorii job-ul pentru care aplici.

E-mail: hr@purcari.md

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть