Scenograf (Decorist) pentru Teatru de Copii și Tineret

Ella Art Group

25 октября 2024

Кишинев
Любой опыт
Полный день
Любое образование
На территории работодателя

Suntem în căutare de:

Descrierea Postului: Teatrul de Copii și Tineret caută un scenograf creativ și pasionat pentru a se alătura echipei noastre artistice. Dacă ai imaginație bogată și te atrage ideea de a contribui la crearea decorurilor pentru spectacole de teatru captivante, te așteptăm în echipa noastră!

Responsabilități:

  • Crearea conceptelor de decor pentru spectacolele de teatru în colaborare cu regizorul și echipa artistică.
  • Proiectarea și realizarea decorurilor și a elementelor scenice, conform cerințelor artistice și tehnice ale producției.
  • Supravegherea și coordonarea montajului decorurilor pe scenă.
  • Asigurarea adaptabilității și funcționalității decorurilor în diferite spații de joc.
  • Gestionarea bugetului destinat decorurilor și recuzitei.

Cerințe:

  • Experiență în scenografie (experiența în lucrul cu producții pentru copii și tineret constituie un avantaj).
  • Creativitate și abilitatea de a transforma ideile regizorului în decoruri funcționale și estetice.
  • Capacitatea de a lucra în echipă și de a comunica eficient cu ceilalți membri ai echipei.
  • Cunoștințe tehnice de bază privind materialele și structurile utilizate în construcția decorurilor.
  • Abilitatea de a respecta termenele și de a gestiona eficient resursele disponibile.

Oferim:

  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu artistic creativ și dinamic.
  • Posibilitatea de a contribui la producții inovatoare și captivante pentru publicul de toate vârstele.
  • Colaborare într-o echipă pasionată și entuziastă.
  • Pachet salarial competitiv.

Ne poti trimite un CV la adresa: cadre2ag@gmail.com.

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Неверный телефон

Неверный email

Ознакомьтесь с условиями обработки персональных данных

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Выберите вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть