Marketing Director

Clientul nostru - unul dintre liderii în domeniul tehnologiei informației și comunicațiilor pe piața Republicii Moldova, este în căutarea unui coleg pentru funcția de:

Responsabilități:

  • Elaborarea și punerea în aplicare a strategiei și planului anual de marketing, inclusiv a bugetului alocat;
  • Stabilirea obiectivelor și strategiilor cheie de marketing;
  • Gestionarea și motivarea echipei, dezvoltarea unui plan pe termen lung pentru structura și dezvoltarea departamentului;
  • Construirea unui brand puternic care contribuie la atingerea obiectivelor noastre de creştere;
  • Analiza ofertelor de publicitate și identificarea celor mai avantajoase soluții de promovare, atât din perspectiva impactului asupra pieței, cât și din perspectiva prețurilor;
  • Colaborarea cu agențiile de publicitate și mass-media;
  • Identificarea cerințelor clienților și a noilor oportunități de afaceri, oferind viziune și focus pentru a transforma ideile în realitate;
  • Efectuarea studiilor de piață pentru a identifica modul de structurare a pieței: clienți actuali, cllenți potențiali, modalitațile de dezvoltare și posibilele parteneriate de afaceri;
  • Colaborarea cu echipa de vânzări a companiei, ajutând-o să își îndeplinească oblectivele de marketing prin furnizarea de instrumente și materiale corespunzătoare.

Cerințe:

  • Diplomă de licență în Marketing, Științe ale Comunicării; MBA sau alte certlflcări relevante constituie un avantaj;
  • Experiență de minim 5 ani într-o poziție de conducere în domeniul marketingului;
  • Experiență demonstrabilă în dezvoltarea șl implementarea de strategii de marketing de success;
  • Cunoștințe solide în marketing digital, social media și SEO;
  • Abilități excelente de comunicare și prezentare;
  • Capacitate dovedită de a conduce și motiva o echipă;
  • Creativitate și gândire inovatoare;
  • Capacitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic;
  • Cunoașterea limbilor română, rusă și engleză la nivel avansat.

Compania oferă:

  • Organizarea team building-urilor și altor evenimente în cadrul companiei;
  • Salariu motivant, corelat cu experiența și performanța, începând de la 35 000 + 15000 KPI brutt;
  • Zi liberă suplimentară în ziua de naștere;
  • Reduceri pentru serviciile companiei;
  • Salariu competitiv însoțit de un pachet atractiv de beneficii.

Dacă considerați că aveți experiența și abilitățile necesare pentru acest rol, vă rugăm să trimiteți CV-ul dumneavoastră la adresa specificată mai jos: office@peoplepartner.md cu mențiunea pentru poziția de Marketing Director.

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть