Inginer tehnolog producere mobilier tapițat

Invigo

19 Сентября 2024

Fabrica producătoare de mobilier tapițat este în căutare de:

Se caută un profesionist pentru fabrica specializată în producerea de mobilier tapițat cu carcasă în baza proiectelor standard și individuale destinate clienților din segmentul de mijloc și cel de vîrf.

Cerințe:

  • experiența anterioară de cel puțin 2-3 ani în domeniul producției de mobilier.

Responsabilități:

  • proiectarea și crearea pieselor de mobilier (elaborarea desenelor tehnice, specificațiilor și documentelor tehnice pentru piesele de mobilier noi sau modificate);
  • utilizarea sistemelor CAD sau a altor sisteme de proiectare (utilizarea softurilor specializate pentru crearea modelelor 2D și 3D ale pieselor de mobilier și elaborarea desenelor tehnice);
  • alegerea materialelor și accesoriilor (identificarea celor mai bune materiale și accesorii pentru producerea mobilierului luînd în considerare durata de viață a produsului, prețul și designul);
  • estimarea costurilor proiectului (elaborarea bugetului producției, controlul respectării termenelor de producție);
  • respectarea standardelor și reglementărilor (asigurarea respectării tuturor standardelor și reglementărilor în domeniul producției de mobilier);
  • soluționarea problemelor tehnice (analiza și înlăturarea deficiențelor tehnice ce pot apărea în procesul de producere a mobilierului);
  • evaluarea calității (controlul și asigurarea corespunderii mobilierului produs standardelor de calitate și specificațiilor clientului);
  • conlucrarea cu alte departamente din cadrul companiei (colaborarea cu specialiștii din departamentele de design, vînzări, marketing și altele pentru asigurarea unei bune desfășurări a procesului de proiectare și fabricare a mobilierului);
  • studierea noilor tehnologii și materiale (studierea permanentă a materialelor și metodelor inovative ce pot fi implementate în domeniul producției de mobilier);
  • dezvoltarea și optimizarea proceselor de producție (îmbunătățirea metodelor și tehnologiilor de producere a mobilierului în vederea creșterii eficienței, reducerii costurilor și îmbunătățirii calității produselor);
  • asigurarea transpunerii cu succes a ideilor de design în piese de mobilier și monitorizarea tuturor aspectelor procesului de producție de la elaborarea conceptului pînă la livrarea produselor finite.

Oferim:

  • un salariu motivant mărimea căruia se va negocia în cadrul interviului și va depinde de competențele profesionale ale candidatului + bonusuri;
  • condiții de muncă confortabile;
  • mese gratuite.

Program de lucru: de luni pînă vineri

Locația postului: Chișinău, str. Alba Iulia, 75 (clădirea fostei uzine „Alfa”)
E-mail: producere.reverto@gmail.com
Telefon: 079600200, 078220533

Telefon: 079600200; 078220533

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть