Graphic designer (BTL projects)

Agenţia de publicitate anunţă loc vacant pentru postul de:

Cine suntem noi?

Indigo Grup este o agenție locală de comunicare, fondată în 2003, cu servicii complete și echipe multidisciplinare, orientate spre dezvoltare strategică: Echipa de Creație, Serviciu Clienți, Media, SMM și BTL, events & trade. În acest rol vei face parte din echipa BTL, events & trade și vei contribui la realizarea materialelor creative pentru proiectele speciale.

Un pic despre activitatea Echipei BTL:
Proiectele BTL pe care le realizăm sunt despre creșterea popularității unui produs sau serviciu, promovarea mărcii și menținerea imaginii sale, poziționarea și prezentarea unui brand, în care consumatorii dezvoltă un atașament emoțional față de acesta și produsele sale.

Printre proiecte BTL se numără campanii de promovare în magazine, sampling-uri în diverse medii (stradal, mall-uri, magazine, horeca, etc.), caravane, festivaluri și altele pe care te invităm să le afli.

Căutăm un Graphic designer creativ și curios, care va avea un rol cheie în elaborarea conceptelor și materialelor grafice pentru proiectele BTL, lucrând îndeaproape cu membrii echipei.

Care sunt responsabilitățile cheie?

  • Dezvoltarea, implementarea și adaptarea conceptelor de design a materialelor de comunicare pentru campaniile BTL;
  • Elaborarea machetelor grafice, respectând cu atenție elementele de branding și identitate vizuală;
  • Revizuirea aspectelor finale și pregătirea pentru tipar (offset, digital) și vei sugera îmbunătățiri atunci când este necesar;
  • Colaborarea cu membrii echipei (BTL Manageri, Production Manager) în procesul de generare de idei pentru formularea strategiilor eficiente a campaniilor publicitare;
  • Elaborarea și ajustarea machetelor grafice pentru materialele destinate activităților și evenimentelor BTL;
  • Menținerea la curent cu tendințele din industrie și progresele în design grafic și publicitate și integrarea de tehnici noi și eficiente în proiecte.

Cine ești tu?

  • Experiență dovedită în design grafic, cu un portofoliu consistent de lucrări;
  • Competențe avansate de lucru în programele Adobe;
  • Competențe în utilizarea ideală a culorilor, textului, stilului fontului, imaginilor și aspectului materialelor grafice;
  • Cunoștințe elementare în parametrii tehnici în pregătirea materialelor pentru tipar offset și digital;
  • Capacitatea de a-ți asuma responsabilitatea individuală pentru lucrări, precum și disponibilitatea de a interveni pentru a oferi suport membrilor echipei;
  • Abilitatea de a gestiona multiple lucrări în timp util;
  • Capacitatea de a prelua inițiative și a genera idei cu entuziasm;
  • Competențe de lucru în Figma și abilitatea de comunicare în limba engleză vor constitui un avantaj.

Ce oferim?

  • Oportunitatea de a lucra cu clienți mari, atât naționali, cât și internaționali;
  • Acces la training-uri și conferințe de dezvoltare profesională;
  • Bonus anual de performanță la atingerea obiectivelor stabilite;
  • Team building-uri anuale în locații superbe din afara țării.

Contactează-ne
Dacă ai citit și ai zis „Asta sunt eu”, atunci trimite CV-ul și un portofoliu cu lucrări la adresa hr@indigo.md, indicând poziția pentru care aplici.

Prin aplicarea la această poziție, Vă dați acordul față de prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare.

E-mail: hr@indigo.md

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть