Contabil-Șef

Descrierea postului: Suntem în căutarea unui Contabil Șef experimentat pentru a se alătura echipei noastre dinamice. Candidatul ideal trebuie să aibă experiență în sectorul retail, abilități manageriale înalte și să fie capabil să gestioneze o echipă de minim 5 persoane.

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare în domeniul contabilității, economiei sau finanțelor
  • Experiență de muncă în acest post de minim 5 ani
  • Cunoașterea aprofundată a legislației contabile și a documentelor financiare normative
  • Cunoștințe solide în evidența fiscală
  • Competențe avansate de lucru cu PC (Word, Excel, 1C)

Aptitudini necesare:

  • Inteligență (gândire logică, memorie, capacitate de analiză și sinteză)
  • Capacitate de organizare și conducere a activității secției
  • Corectitudine, tenacitate, seriozitate și integritate în relațiile cu oamenii.

Atitudini așteptate:

  • Obiectivitate în aprecierea și analiza situațiilor economice, financiare și sociale
  • Receptivitate și spirit de echipă (sinceritate, deschidere la colaborare).

Responsabilități principale:

  • Organizarea și asigurarea continuă a evidenței contabile a companiei
  • Urmărirea reflectării corecte a tuturor evenimentelor economice în registrele contabile și introducerea datelor în programul de contabilitate conform legislației în vigoare
  • Întocmirea dărilor de seamă fiscale și financiare
  • Conducerea și organizarea activităților Secției Contabilitate
  • Delegarea corectă a sarcinilor și gestionarea eficientă a echipei.

Beneficii:

  • Posibilitatea de a activa în cadrul unei companii stabile, aflate în proces de dezvoltare dinamică
  • Sarcini ambițioase, provocatoare și promițătoare
  • Dezvoltare profesională continuă
  • Salariu motivant
  • Atmosferă plăcută de lucru
  • Beneficii non-financiare (prânz, ceai, cafea din partea companiei).

Dacă te regăsești în descrierea de mai sus și dorești să te alături echipei noastre, te rugăm să trimiți CV-ul tău la hr@novaporta.md

Așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem!

Adresa oficiului: str. Uzinelor 11W, CC Master House
Email: hr@novaporta.md
Tel: 069077715

Другие вакансии этой компании

Sef depozit

7 Сентября 2024

Hamal la depozit

Barista

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть