Contabil Expert

Condenaro Accounting

19 Сентября 2024

Condenaro Accounting este o companie specializată în servicii de contabilitate. Ne mândrim cu atenția personalizată și serviciile de cea mai înaltă calitate pe care le oferim clienților noștri. Prioritizăm nevoile individuale ale fiecărui client și ne asigurăm că fiecare interacțiune reflectă angajamentul nostru pentru excelență. Acest lucru nu ar fi posibil fără o echipă dedicată, de aceea ne prețuim angajații și suntem atenți și receptivi la nevoile lor, creând un mediu de lucru pozitiv și susținător.

Contabilul Expert este un pilon al echipei noastre financiare, având rolul de a gestiona și supraveghea toate aspectele contabile ale companiilor partenere. Responsabilitățile acestuia includ realizarea și analiza rapoartelor financiare, asigurarea respectării legislației financiare și fiscale, precum și contribuția la dezvoltarea și implementarea unor proceduri contabile eficiente.

Condiții de muncă:

  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în carieră
  • Mediu de lucru dinamic și suportiv
  • Pachet salarial atractiv cu revizuire regulată
  • Bonusuri de performanță și de sărbători
  • Training inițial și perfecționare continuă
  • Ieșiri de echipă distractive
  • Locație: Chișinău, str. Gheorghe Asachi
  • Program de lucru: 8:30-17:30 (full-time)

Responsabilități:

  • Gestionarea și coordonarea întregului ciclu contabil, inclusiv facturare, plăți, înregistrări și reconciliere conturi
  • Pregătirea și prezentarea situațiilor financiare complexe (bilanț, cont de profit și pierdere, fluxuri de numerar)
  • Realizarea de rapoarte contabile detaliate și analize financiare pentru management și alte părți interesate
  • Asigurarea conformității cu reglementările contabile și fiscale în vigoare și actualizarea constantă cu privire la modificările legislative
  • Supervizarea și mentorarea echipei de contabili, asigurând dezvoltarea profesională a membrilor echipei
  • Monitorizarea și analizarea bugetelor și a previziunilor financiare și oferirea de recomandări strategice
  • Realizarea închiderilor contabile lunare, trimestriale și anuale, inclusiv pregătirea pentru audituri interne și externe
  • Identificarea și implementarea de proceduri și politici contabile pentru a îmbunătăți eficiența și acuratețea proceselor financiare
  • Consilierea echipei de management în luarea deciziilor financiare strategice
  • Participarea activă la proiecte speciale și inițiative strategice ale companiei

Profilul candidatului:

  • Studii superioare în domeniul financiar-contabil sau într-un domeniu similar (în curs sau finalizate) / cursuri în domeniul contabilității
  • Experiență de la 2 ani în contabilitate (cu minim 2 închideri de an)
  • Cunoștințe solide de contabilitate și fiscalitate
  • Bune abilități de utilizare a calculatorului, a Microsoft Office (Word, Excel) și 1C
  • Atenție la detalii și capacitate de a respecta termenele limită
  • Abilități bune de comunicare și relaționare interpersonală
  • Cunoașterea limbii române la nivel avansat
  • Capacitatea de a lucra atât independent, cât și în echipă
  • Abilități puternice de analiză și rezolvare a problemelor

Dacă, la fel ca noi, ai o pasiune deosebită pentru contabilitate și îți dorești să faci parte dintr-o echipă profesionistă și dedicată, te încurajăm să ne trimiți CV-ul la adresa hr.condenaro@gmail.com.

Așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem!

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть