Business Consultant 1C (Soft IT)

easy hire

28 сентября 2024

Easy hire angajeaza:

Fondată în 2009, Compania noastra IT a format echipe specializate pentru diverse domenii de afaceri, este un membru al rețelei internaționale de parteneri certificați ai companiei 1C. Competențele noastre sunt certificate prin calificări precum 1C, Protecția Datelor și Consultant EBRD.

Recrutăm un  Business Consultant  1C , rolul este dedicat profesioniștilor cu experiență în soluțiile 1C, care doresc să participe activ la proiecte tehnice complexe și să contribuie la implementarea și optimizarea soluțiilor software.

Responsabilități:
  • Interacțiunea cu clienții pentru a identifica nevoile specifice și elaborarea specificațiilor tehnice pentru soluțiile 1C.
  • Crearea documentației tehnice: Redactarea și actualizarea specificațiilor detaliate (Technical Design Documents - TDD) pentru dezvoltarea soluțiilor software.
  • Testare și validare: Testarea funcționalităților dezvoltate și asigurarea respectării cerințelor inițiale.
  • Suport și instruire: Oferirea de suport tehnic și instruire pentru utilizatorii finali, asigurându-se că aceștia pot utiliza eficient soluțiile 1C implementate.
  • Colaborare cu echipa tehnică: Colaborarea cu echipa de programatori 1C pentru a coordona implementarea și integrarea soluțiilor în infrastructura existentă.
Cerințe tehnice:
  • Experiență minimă de 1 an în consultanță 1C, inclusiv implementare, suport și instruire pentru soluțiile 1C.
  • Cunoștințe solide de contabilitate și experiență practică în utilizarea 1C (inclusiv în roluri non-IT, cum ar fi contabil sau consultant financiar).
  • Experiență în lucrul cu diverse module 1C, precum ERP, Spitals, Asigurări sau Creditare.
  • Capacitatea de a scrie documentație tehnică detaliată și de a colabora eficient cu echipa de dezvoltare și programatori.
  • Familiaritate cu metodologiile de testare a software-ului și capacitatea de a realiza validări funcționale și integrare.
Profilul candidatului:
  • Gândire analitică și abilitatea de a aborda probleme complexe într-un mod sistematic.
  • Atenție la detalii și capacitate de prioritizare a sarcinilor tehnice.
  • Excelente abilități de comunicare și capacitatea de a colabora eficient cu clienți și echipe tehnice.
  • Cunoașterea limbilor română și rusă este obligatorie.
Detalii Job:
  • Program de lucru: 5/2, 8 ore pe zi (08:00-17:00 sau 09:00-18:00).
  • Locație: Birou + opțiune de remote după 6 luni.
  • Salariu negociabil în dependență de experiență.
  • Reevaluare salarială periodică bazată pe calificare și performanță.
Beneficii:
  • Telefon de serviciu utilizabil în scopuri personale.
  • Flexibilitate privind zilele libere și programul de lucru.
  • Traininguri și certificări plătite de companie pentru creșterea profesională.
  • Evenimente corporate cel puțin de două ori pe an.
De ce să alegi această poziție?
  • Proiecte complexe și provocatoare care îți permit să-ți dezvolți competențele tehnice și de afaceri.
  • Un mediu de lucru colaborativ și orientat către inovare, cu posibilități reale de creștere profesională.
  • Vei lucra cu cele mai noi tehnologii 1C și vei avea oportunitatea să avansezi în carieră, devenind expert în soluțiile de business.
Aplică acum pentru a deveni parte din echipa noastră de profesioniști în consultanță 1C!

Vă rugăm să trimiteți CV-ul la adresa cv@easyhr.md.

E-mail: cv@easyhr.md
068400744

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть