Specialist Marketing

People Partner

9 Septembrie 2024

Clientul nostru este importator și distribuitor al brandurilor internaționale de cafea, implicat și în vânzarea produselor alimentare fabricate în Moldova. În prezent, clientul nostru este în căutarea unui specialist în marketing experimentat, alături de care să poată promova și consolida cu succes brandul companiei, dezvoltând și implementând strategii de marketing pentru afacere.

Responsabilități:

  • Dezvoltarea și implementarea strategiei de marketing pentru fiecare domeniu de afacere (cafea, ciocolată și produse din carne), având în vedere specificul și publicul țintă.
  • Crearea și promovarea brandurilor: dezvoltarea ofertelor comerciale unice și conceptelor pentru toate produsele, menținerea recunoașterii brandurilor pe piață.
  • Analiza pieței și a concurenței: efectuarea cercetărilor pentru înțelegerea tendințelor pe piața băuturilor și produselor alimentare, identificarea avantajelor competitive.
  • Gestionarea canalelor digitale: crearea și optimizarea conținutului pentru rețelele sociale, site-uri web și platforme e-commerce, promovarea prin SEO, publicitate contextuală și SMM.
  • Lucrul cu partenerii și clienții B2B: elaborarea ofertelor pentru clienții angro, organizarea prezentărilor, participarea la târguri și alte evenimente.
  • Coordonarea colaborării cu designeri și copywriteri pentru crearea materialelor publicitare, ambalajelor și materialelor POS.
  • Dezvoltarea de noi canale de vânzare: cercetarea și implementarea de noi formate de promovare și distribuție (de exemplu, colaborarea cu restaurante, cafenele, magazine specializate).
  • Coordonarea și participarea la filmările campaniilor publicitare: monitorizarea conformității conținutului vizual cu strategia brandului și poziționarea acestuia pe piață.

Cerințe:

  • Experiență în marketing de cel puțin 2 ani.
  • Limba română — nativă, limba rusă — de bază. Limba engleză — nivel Intermediate sau superior.
  • Cunoștințe aprofundate în marketing, analiza pieței și a mediului concurențial.
  • Experiență în dezvoltarea și implementarea strategiilor de marketing.
  • Abilități în utilizarea instrumentelor digitale (SEO, SMM, publicitate contextuală, e-mail marketing).
  • Capacitatea de a planifica și implementa campanii publicitare, evaluând eficiența acestora.
  • Experiența în organizarea de evenimente și activități PR constituie un avantaj.
  • Abilități de comunicare excelente, capacitatea de a lucra în echipă.
  • Permis de conducere categoria B.

Beneficii:

  • Sarcini interesante, dezvoltare profesională.
  • Implicare în proiecte intetersante cu lideri de piață.
  • Salariu motivant oficial de la 30.000 lei net.
  • Posibilitatea de a avansa la poziția de Marketing Specialist Senior.
  • Program de lucru: full-time, Luni-Vineri, 9:00-18:00.
  • Compensarea cheltuielilor pentru combustibil în cazul deținerii unui automobil personal sau al furnizării unui vehicul de serviciu.

Așteptăm să trimiteți CV-ul dumneavoastră la adresa de email office@peoplepartner.md cu subiectul "Specialist Marketing”, iar pentru orice alte detalii suplimentare, nu ezitați să ne contactați la numărul +373 78748406 VIBER\WHATSAPP.

E-mail: office@peoplepartner.md
Telefon: +373 78748406

Alte anunțuri publicate de această companie