Specialist Departament guvernanță corporativă

BC Energbank SA

16 octombrie 2024

BC "Energbank" SA angajează:

Suntem în căutarea unui coleg dedicat și orientat către rezultate pentru a se alătura echipei noastre ENERgice.

În acest rol vei avea următoarele atribuții:

  • Elaborarea și revizuirea actelor normative: Redactarea, revizuire și actualizarea actelor normative interne relevante în domeniul guvernanței corporative;
  • Analiza legislației: Monitorizarea și interpretarea actelor normative naționale aplicabile Băncii, pentru a asigura conformitatea;
  • Consultanță: Oferirea de suport subdiviziunilor Băncii privind aplicarea normelor de guvernanță corporativă;
  • Monitorizarea conformității: Evaluarea și monitorizarea respectării reglementărilor interne și externe, propunând măsuri de actualizare atunci când este necesar;
  • Colaborarea cu autoritățile: Menținerea relațiilor cu autoritățile de reglementare și instituțiile relevante.

Cerințe faţă de candidați:

  • Studii superioare în Drept, Științe economice sau domenii conexe;
  • Experiență relevantă în domeniul guvernanței corporative sau consultanță juridică, minim 2 ani;
  • Cunoștințe solide despre legislația bancară și reglementările aplicabile;
  • Abilități excelente de analiză și comunicare;
  • Capacitatea de a lucra în echipă și de a gestiona termene limită;
  • Atitudine proactivă și orientată spre soluții;
  • Cunoașterea limbii de stat, limbii ruse și limbii engleze.

Oferim:

  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și stimulativ.
  • Pachet salarial competitiv și beneficii adiționale.
  • Posibilități de dezvoltare profesională și formare continuă.

Persoanele interesate sunt invitate să prezinte CV-ul prin e-mail: hr@office.energbank.com.

Energbank promovează diversitatea și incluziunea în cadrul echipei noastre. Toate candidaturile sunt binevenite!

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide