Social Media Manager

Mikro Kapital Company SRL

11 Septembrie 2024

Suntem în căutare de:

Suntem în căutarea unei persoane dinamice și creative pentru a se alătura echipei noastre în calitate de Social Media Manager.

Scopul principal al unui Social Media Manager este de a construi și menține o prezență online puternică, fiind creativ și strategic în dezvoltarea conținutului

Responsabilități de bază:

  • Administrare conturilor pe Social Media;
  • Generarea de idei de conținut atractiv și relevant, inclusiv texte, imagini, videoclipuri pentru campanii, evenimente și anunțuri;
  • Analiza performanței și creșterea audienței;
  • Realizarea de rapoarte lunare legate de sectorul de activitate;
  • Menținerea unei prezențe active și interactive pe platformele de social media.

Cerințe față de candidat:

  • Capacitatea de a gândi în mod creativ și de a dezvolta idei inovatoare;
  • Experiență practică cu platforme precum Facebook, Instagram, LinkedIn;
  • Cunoștințe în utilizarea software-urilor de editare grafică și video, cum ar fi CapCut, Final Cut sau Premiere Pro;
  • Experiență în configurarea și gestionarea campaniilor digitale pe platformele Meta (Facebook, Instagram);
  • Abilități excelente de scriere pentru a crea texte convingătoare și persuasive;
  • Capacitatea de a adapta tonul și stilul scris în funcție de platformă și public;
  • Abilitatea de a crea și edita conținut vizual atractiv;
  • Abilități de a lucra în echipă și de a colabora cu diferite departamente;
  • Capacitatea de a primi și de a oferi feedback în mod constructiv.

Beneficii oferite:

  • Tichete de masă;
  • Bonus de performanță;
  • Cadouri oferite cu ocazia anumitor evenimente;
  • Zile libere suplimentare (de ziua de naștere a angajatului);
  • Traininguri organizate regulat, pentru a-ți îmbunătăți performanțele și capacitățile profesionale;
  • Achitarea cursurilor de dezvoltare profesională și personală;
  • Teambuilding-uri organizate, pentru a te motiva, conecta cu echipa;
  • Condiții avantajoase la produsele companiei pentru angajați;
  • Mediu de lucru profesionist și prietenos;
  • Program de lucru stabil, de luni până vineri, în baza orarului 09:00-18:00.

Procesul de depunere a candidaturii

Dacă simțiți că sunteți candidatul potrivit pentru noi, vă încurajăm să vă aplicați prin intermediul platformei rabota.md.

CV-ul tău nu va ajunge niciodată în spam la angajatori dacă este trimis prin această platformă. Vă așteptăm cu nerăbdare să ne alăturăm echipei noastre!

Alte anunțuri publicate de această companie