SMM specialist(ă)

Grupul de companii Smile Dent Team are Misiunea de a trata și a ajuta cât mai mulți oameni să obțină o dantură sănătoasă și frumoasă. Avem grija de sănătatea orală a pacienților noștri mai mult de 14 ani în Moldova, unde avem 4 clinici și un laborator dentar, dotat cu cele mai moderne echipamente.

Începând cu august 2020 am început dezvoltarea pe piața din România. In prezent avem clinici și laboratoare dentare la Iasi, București și Brașov.

Clinica noastră oferă tot spectrul de servicii stomatologice: terapie, chirurgie, implantologie, protetică, estetică. Specializarea noastră sunt reabilitările complexe a cavității bucale.

Cei peste 30000 pacienți tratați de noi ne apreciază pentru calitate, profesionalism și utilizarea celor mai inovative metode și tehnologii.

Avem o echipă mare, inclusiv in vânzări, marketing, suport pacienți, call centru, audit&control, contabil ș.a. si ne extindem în continuare! O mare parte a pacienților noștri sunt italieni, respectiv cunoașterea limbii italiene constituie un mare avantaj.

Invităm colegi ambițioși, responsabili și pro activi în echipa noastră!

Responsabilități:

  • Dezvoltarea și implementarea unei strategii de social media care să alinieze obiectivele clinicii cu nevoile și interesele publicului țintă.
  • Administrarea zilnică a conturilor de social media (Facebook, Instagram, LinkedIn, YouTube etc.).
  • Programarea și publicarea postărilor relevante și atractive.
  • Crearea de conținut scris de calitate pentru postările de social media, articole de blog, newsletter, broșuri, site-ul web al clinicii și alte materiale de marketing.
  • Realizarea rapoartelor periodice privind performanța activităților de social media și a campaniilor de marketing.
  • Utilizarea instrumentelor de analiză pentru a măsura și evalua succesul campaniilor și pentru a propune îmbunătățiri.

Cerințe:

  • Experiență anterioară în gestionarea conturilor de social media și în crearea de conținut scris, de preferință (dar nu obligatoriu) în domeniul medical sau stomatologic.
  • Abilități excelente de scriere și comunicare în limba română (OBLIGATORIU) și engleză/italiană opțional.
  • Cunoștințe solide de marketing digital și de utilizare a instrumentelor de analiză (Google Analytics, Facebook Insights, etc.).
  • Creativitate și capacitatea de a genera idei noi și inovatoare pentru conținut și campanii.
  • Abilități excelente de organizare și gestionare a timpului, cu capacitatea de a respecta termenele limită.

Beneficii oferite:

  • posibilități de dezvoltare și evoluție profesională, datorită multitudinii și diversității de proiecte;
  • training-uri achitate de companie;
  • oportunitatea de a conlucra cu echipa de marketing din România;
  • o echipă veselă, prietenoasă și creativă;
  • salariu competitiv;
  • tratament stomatologic la prețuri speciale.

Dacă ești interest(ă) să ai oportunitatea de dezvoltare profesională și vreai să te alături echipei noastre, transmite CV-ul aici: https://smiledent.peopleforce.io/careers/v/70452-smm-specialist

Alte anunțuri publicate de această companie