Product Manager

Fantastic Group SRL

9 Septembrie 2024

Suntem bucuroși să te vedem pe această pagină!
Noi credem că oricine își poate construi viața pe care și-o imaginează prin educație, lucru zilnic asupra sa și prin a fi un pic mai bun în fiecare zi. Vrem să te cunoaștem mai bine și să avem o conversație.

Fantastic English, o instituție de top în educația limbii engleze, caută un Product Manager talentat și experimentat pentru a se alătura echipei noastre. Candidatul ideal va avea experiență în dezvoltarea de produse în segmentele B2C și B2B, preferabil în domeniul EdTech.

Responsabilități:

  • Efectuarea de cercetări în segmentele B2C și B2B;
  • Generarea de ipoteze și desfășurarea de experimente pentru a valida sau infirma aceste ipoteze;
  • Lucrul cu analitica și economia unitară (unit economics);
  • Asigurarea creșterii NPS (Net Promoter Score) și a ratei de recomandare (referral);
  • Aplicarea principalelor cadre de referință (frameworks): customer development, analiza concurenților, analiza pieței, analiza datelor;
  • Verificarea rapidă a ipotezelor: prioritizare, lean startup, proiectare UX, MVP, teste A/B;
  • Experiență cu produse de masă în B2C (de preferat în EdTech);
  • Experiență în lucrul cu date (export și analiză de tabele și date brute).

Cerințe:

  • Experiență de minim 3 ani ca Product Manager;
  • Experiență în lansarea cu succes a produselor de la zero;
  • Capacitatea de a lua decizii bazate pe date;
  • Experiență în desfășurarea de experimente și calcularea economiei unitare;
  • Rapiditate, adaptabilitate și flexibilitate;
  • Disponibilitatea de a lucra în echipe cross-functionale.

Detalii suplimentare:

  • Remunerația se va discuta;
  • Program de lucru part-time, cu posibilitate de remote;
  • Limba Româna, Rusă și Engleza la un nivel avansat.

Dacă vă recunoașteți în acest profil și sunteți interesat de oportunitatea de a face parte dintr-o echipă inovatoare, așteptăm cu nerăbdare să ne cunoaștem, aplică la job@fantastic-english.md.

Alte anunțuri publicate de această companie