Medic specialist or. Chișinău

BB Dializa

16 Septembrie 2024

Vrei să faci parte dintr-un colectiv de profesioniști și plin de succese? Compania BB-Dializa te invită să faci parte din echipă!

Centrul de dializă „BB Dializă” caută un medic dedicat și calificat pentru a se alătura echipei noastre. Rolul implică monitorizarea și tratarea pacienților cu insuficiență renală, asigurarea unei îngrijiri de înaltă calitate în conformitate cu standardele și protocoalele centrului.

Cerințe:

  • Diplomă de studii superioare în Medicină (Facultatea de Medicină Generală sau Pediatrie), completată cu rezidențiat în boli interne sau nefrologie și/sau secundariat în nefrologie. De asemenea, se acceptă și rezidențiat în chirurgie sau urologie și/sau secundariat în urologie.
  • Experiența de minimum 3 ani în domeniul dializei sau nefrologiei constituie un avantaj.
  • Abilități excelente de comunicare și lucru în echipă.
  • Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a lua decizii rapide.
  • Cunoștințe de operare a echipamentelor de dializă și a sistemelor informatice medicale.

Responsabilități principale:

  • Asigurarea procesului de diagnostic şi tratament al pacienţilor cu insuficienţa renală cronică terminală tratată prin diferite metode de substituţie a funcţiei renale;
  • Asigurarea controlului adecvat asupra stării pacientului (ex. examenul obiectiv, măsurarea tensiunii arteriale şi pulsului etc. ) pe parcursul şedinţei de dializă şi în timpul aflării pacientului în sală de tratament;
  • Contribuţie la fluxul documentar al unităţii de dializă în conformitate cu cerinţele Angajatorului şi prevederile legislaţiei naţionale, etc...
  • Participarea la îmbunătățirea continuă a procedurilor medicale și a protocolului centrului.

Oferim:

  • Angajre oficială, salariu atractiv
  • Oportunități de dezvoltare profesională continuă.
  • Un mediu de lucru modern și suportiv.
  • Posibilitatea de a contribui la îmbunătățirea vieții pacienților noștri.

CV-urile se recepţionează la adresa hr@dializa.md, tel: 060818885.

E-mail: hr@dializa.md
Telefon: 060818885

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide