Manager Import și Logistică

Compania Media MAGNAT Grup SRL, cel mai mare importator si distribuitor din Rep. Moldova de produse pentru copii, terenuri de joaca, productie gonflabila INTEX, si multe alte categorii de marfa de la cei mai renumiţi producători din lume este în căutarea unui nou coleg:

Candidatul ideal va fi responsabil pentru gestionarea întregului proces de import și logistică, asigurându-se că toate mărfurile sunt recepționate la timp și în conformitate cu standardele de calitate ale companiei.

Responsabilități:

  • Coordonarea și gestionarea proceselor de import și logistică.
  • Negocierea contractelor cu transportatorii și organizarea transportului,
  • Organizarea și monitorizarea procesului încărcării mărfii de la furnizori pînă la descărcarea în depozitul comopaniei, inclusiv aspectul documental,
  • Planificarea și optimizarea rutelor de transport,
  • Asigurarea conformității cu reglementările vamale și de import,
  • Urmărirea comenzilor, verificarea statuturilor, actualizarea informației pentru colegi,
  • Colaborarea cu brokeri vamali, transportatori și echipa internă de achiziții pentru a asigura o bună comunicare și coordonare,
  • Rezolvarea eventualelor probleme legate de transport și import,
  • Gestionarea exportului și importului cu camionul propriu al Companiei. (1 mașină)

Cerințe:

  • Experiență de minim 1 an în domeniul importului și logisticii
  • Cunoștințe solide despre procedurile vamale și reglementările de import
  • Abilități de negociere și relaționare cu transportatorii
  • Capacitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic și de a gestiona mai multe sarcini simultan
  • Cunoștințe avansate de operare PC (MS Office)
  • Abilități excelente de comunicare în limba română și rusă, engleza nivel B1,
  • Atenție la detalii și abilități organizatorice

Ce oferim:

  • Salariul competitiv de la 18 000 lei + Tichete de masa și alte programe motivaționale;
  • Program de lucru Full time 8.30-17.30, 5 zile/săptămînă,
  • Angajare oficială cu pachet social complet;
  • Companie stabilă cu tendință continuă de dezvoltare.
  • Instruire la locul de muncă precum și traininguri și programe de formare continuă
  • Mediu de lucru dinamic și prietenos - Garantăm!

Dacă ești interesat și te regăsești în post, expediază CV-ul pe poșta hr@magnat.md
Te așteptăm în echipa noastră!

Email: hr@magnat.md

Alte anunțuri publicate de această companie