HR Director

Clientul nostru – lanț național de farmacii

HR Director

Compania oferă:

  • Salariu: de la 30 000 MDL
  • Grafic de lucru: luni – vineri, de la 09:00 până la 18:00
  • Oficiul companiei – sectorul Ciocana
  • Posibilități de instruire profesională
  • Posibilități de creștere  personală și profesională
  • Oferirea de prânz gratuit din partea companiei
  • Oferirea de transport corporativ sau compensarea pentru combustibil

Responsabilități:

  • Perfectarea, dezvoltarea și implementarea obiectivelor strategice pe direcția resurse umane în atingerea obiectivelor strategice a grupului de companii.
  • Identificarea, evaluarea și implementarea tendințelor și bunelor practici din domeniul HR pentru a menține competitivitatea grupului de companii pe piața RM și în domeniul farmaceutic.
  • Perfectarea, coordonarea și aprobarea bugetului anual pe centre de cost al Departamentului RU. Monitorizarea acestuia pe parcursul anului.
  • Colectarea, analiza, coordonarea și ajustarea bugetului anual a fondului salarial pe companie. Coordonarea și aprobarea la conducere, argumentarea sumelor. Monitorizarea lunară a respectării limitelor bugetate.
  • Supravegherea proceselor de recrutare și headhunting.
  • Supravegherea și implicarea în promovarea brandului de angajator pe rețelele de socializare și alte platforme.
  • Elaborarea și coordonarea programelor de formare și dezvoltare profesională pentru angajați.
  • Gestiunea politicii de compensații și beneficii. Ajustarea și actualizarea la necesitate în scopul retenției, loializării angajaților dar și a menținerii nivelului de competitivitate a grupului de companii pe piața RM și a industriei farmaceutice.
  • Organizarea și gestionarea evenimentelor corporative.

Cerințele companiei:

  • Experiență de lucru într-o poziția similar de la 3 ani
  • Experiență în rol de conducător de cel puțin 2 ani
  • Cunoștințe și experiență practică în utilizarea limbilor: română și rusă
  • Studii superioare economice sau juridice
  • Cunoștințe a legislației muncii
  • Nivel avansat de utilizare Word, Excel, PowerPoint

Vă rugăm, să expediați CV-ul la adresa: job@sbc-hr.md
Telefon: +373 68695904

E-mail: job@sbc-hr.md
Тelefon: +373 68695904

Alte anunțuri publicate de această companie