Contabil(ă)

Rompetrol

17 octombrie 2024

Compania cu renume internațional Î.M. ROMPETROL MOLDOVA S.A. - una din cele mai puternice companii din Estul Europei și un important jucător în regiunea Mării Negre și Mării Mediterane, care activează în domeniul petrolier și de gaze.

Anunță deschiderea poziției de:

Contabil(ă)

***Durata contractului - perioada Determinată!

Subdiviziunea companiei – Departament financiar-contabil.

Responsabilități principale:
  • Primirea, iesirea, transmiterea, casarea și evidența mijloacelor fixe conform legislației în vigoare;
  • Înregistrarea amortizării mijloacelor fixe;
  • Urmărirea bugetelor de investiții;
  • Primirea, iesirea, casarea și evidența stocurilor de materiale consumabile și OMVSD-urilor pe subdiviziuni;
  • Evidenta foilor de parcurs, anvelopelor și acumulatoarelor pentru transportul companiei;
  • Evidența cheltuielilor anticipate și a construcțiilor nefinisate (în curs de execuție);
  • Îndeplnirea Raportului privind consumul intern de combustibil lunar, precum si urmarirea limitelor de consum de combustibil pentru transportul companiei;
  • Inventarierea proprietății și bunurilor materiale si nemateriale ale întreprinderii.
Principalele cerințe față de candidați:
  • Studii superioare/medii de specialitate (contabilitate și audit, finanțe și bănci, economie);
  • Cunoașterea în domeniul legislației contabile și fiscale;
  • Experiența de muncă pe un post similar;
  • Cunoașterea softurilor specializate de evidența contabilă (1C 8, E-Factura) avantajos va fi cunoastearea unei dintre programe: SAP/ IntelectSoft;
  • Abilități de operare PC (Word, Excel);
  • Сunoasterea limbii române și ruse.
Compania oferă:
  • Salariul competitiv;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare medicală facultativă;
  • Screening anual al sănătății în spitalele private;
  • Telefon mobil, laptop;
  • Aplicație sport Fit;
  • Mediu de lucru confortabil și prietenos;
  • Creștere profesională.
*** Durata contractului - perioada Determinată!!!

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul întocmit in limba romana pe adresa: hrmd@rompetrol.com, cu indicarea în tema scrisorii a denumirii postului vacant pentru care candidați.

 E-mail: hrmd@rompetrol.com
069558811

Alte anunțuri publicate de această companie