Contabil-casier | Бухгалтер-кассир
Profmet Grup SRL

18 octombrie 2024

Compania oferă:

  • Salariu de la 12200 lei brut;
  • Stabilitate într-o companie cu renume pe piață și un mediu de muncă profesionist;
  • Posibilități de instruire și dezvoltare profesională continuă;
  • Transport corporativ;
  • Tichet de masă (UpDejun);
  • Abonament la sală (FitPass).

Responsabilităţi:

  • Eliberarea și evidența facturilor fiscale;
  • Efectuarea operaţiunilor de casă;
  • Încasarea numerarului, efectuarea plăților cu carduri bancare, completarea registrului de casă și a altor registre;
  • Lucrul cu aparatul de casa;
  • Perfectarea şi evidenţa operaţiunilor de retur a mărfii;
  • Întocmirea actelor de verificare a decontărilor reciproce cu clienţii;
  • Verificarea registrului de vânzări;
  • Comunicare amabilă şi binevoitoare atât cu clienţii cât şi colegii.

Cerinţe făţă de candidat:

  • Studii superioare sau medii speciale în economie;
  • Posedarea limbilor română și rusă;
  • Cunoașterea legislației fiscale în vigoare a Republicii Moldova;
  • Cunoașterea metodelor de evidență contabilă și fiscală;
  • Cunoștințe bune de operare a PC (MS Office,1C8,1C8 - 3);
  • Experiență în domeniu minim 1 an;
  • Integritate, atenţie, acurateţe şi rezistenţă la stres;
  • Responsabilitate, conştiinciozitate, disciplină şi punctualitate;
  • Îndeplinirea sarcinilor în termenii stabiliţi;
  • Spirit sociabil şi dorinţă de dezvoltare continuă;
  • Capacitatea de a lucra în echipă.

Persoanele interesate pot expedia un CV la adresa: recrutare@profmet.md
Detalii la numărul de telefon 078000075 sau 079947888

Компания предлагает:

  • Заработная плата от 12200 лей брутто;
  • Стабильность в одной из самых крупных и известных компаний в Республике Молдова;
  • Возможности для профессионального роста и развития;
  • Корпоративный транспорт;
  • Талоны на питание (UpDejun);
  • Aбонимент спорт (FitPass).

Обязанности:

  • Введение, выписка, учёт и проверка налоговых накладных;
  • Ведение кассовых операций;
  • Прием наличных денежных средств, прием платежей с использованием банковских карт, заполнение кассовой книги и прочих регистров;
  • Работа с кассовым аппаратом;
  • Оформление и учет операций по возврату товаров;
  • Составление актов сверок взаиморасчётов с клиентами;
  • Проверка книги продаж;
  • Вежливое дружелюбное общение с клиентами и коллегами.

Требования к кандидатам:

  • Высшее или среднее специальное экономическое образование;
  • Владение русским и румынским языками;
  • Знание кассовой дисциплины, первичных бухгалтерских документов;
  • Владение ПК: MS Office, программы 1C 8,1С8-3;
  • Знание законодательные нормы, регулирующие бухгалтерский учёт;
  • Опыт работы бухгалтером или кассиром от 1 года;
  • Честность, внимательность, аккуратность, усидчивость и стрессоустойчивость;
  • Ответственность, исполнительность, дисциплинированность и пунктуальность;
  • Способность выполнять обязанности в указанные сроки;
  • Коммуникабельность, обучаемость, стремление развиваться;
  • Умение работать в команде.

Ждём ваши CV по адресу: recrutare@profmet.md
По возникшим вопросам, звоните на номер 078000075 или 079947888

Notă: Prin expedierea CV-ului, vă exprimați acordul pentru prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare.

E-mail: recrutare@profmet.md
078000075, 079947888

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Verificați corectitudinea numarului de telefon

E-mail incorect!

Verificați condițiile de prelucrare a datelor cu caracter personal

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide