Contabil / Contabil-sef Ciocana

„Plain Plan” angajează:

Avem nevoie de specialiști activi și ambițioși dornici să crească și să se dezvolte în domeniul evidenței contabile, dar și să capete o experiență diversă în contabilitate, aplicînd în practică mai multe regimuri de impozitare pentru diverse domenii de activitate. Îți vom fi mereu alături pentru a te învăța tot ce trebuie să știi, doar dorință să ai!

Salariu de la 15000+ netto in cazul exercitării a tuturor responsabiltăților și cerințelor mai jos menționate.

Responsabilități:

  • gestionarea tuturor sectoarelor de evidență pentru mai multe persoane juridice, întocmirea rapoartelor;
  • lucrul cu clienții, oferirea de consultații cu privire la impozitare, relaționare cu autoritățile fiscale;
  • întocmirea și prezentarea dărilor de seama;
  • monitorizarea legislației fiscale;
  • verificarea cu contul curent al contribuabilului, pregătirea documentelor pentru controalele fiscale, gestionarea operațiunilor bancare și de casă,  mentinerea unei balante de verificare "curate".

Cerințe:

  • studii superioare, experiență anterioară de cel puțin 3 ani în domeniu, cunoașterea temeinică a tuturor sectoarelor de evidență;
  • experiență în ținerea evidenței contabile pentru mai multe persoane juridice, dar și în întocmirea și prezentarea rapoartelor contabile, fiscale și statistice;
  • buna cunoaștere a diferitelor sisteme de impozitare pentru persoane juridice, cunoașterea programului de evidență contabilă 1C;
  • disciplină, responsabilitate, sociabilitate, dorință și capacitate de a însuși noi cunoștințe și deprinderi;
  • fluență în limbile română și rusă, cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj.

Oferim:

  • salariu plătit la timp;
  • birou confortabil;
  • oportunități de carieră.

Program de lucru: 09:00-18:00 (5 zile lucrătoare și 2 zile de repaus).
Sediul nostru: Chișinău, sect. Ciocana, bld. Mircea cel Bătrîn, 11/6.

Pagina noastră web: www.debitcredit.md.

Dacă îți dorești un loc de muncă stabil și o echipă de profesioniști alături, dacă cauți un job care să-ți ofere o mulțime de oportunități și unde să-ți poți valorifica din plin cunoștințele expediază CV-ul la adresa electronică: adrian@debitcredit.md.

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide