Consultant Vânzări | LINK group

LINK Group este o companie multinațională cu peste 10 ani de activitate în România și o experiență de peste 20 de ani în domeniul educației în Europa. Compania este specializată în furnizarea de cursuri IT și Business și se numără printre liderii pieței serviciilor educaționale în România, Republica Moldova, Serbia și Bosnia.

Mai multe informații despre companie puteți descoperi pe site-ul web: https://www.link-group.eu/

Responsabilități:

  • Contactarea prin telefon a potențialilor cursanți din baza de date deja existentă pentru informarea acestora despre noile oferte, reduceri
  • Întâlniri cu potențialii cursanți interesați de înscriere
  • Furnizarea de informații despre cerințele și posibilitățile de training
  • Introducerea și monitorizarea datelor în sistemul de informații
  • Monitorizarea conturilor de e-mail, răspunsul la e-mailurile cursanților actuali și potențiali
  • Realizarea contractelor și pregătirea documentelor de înscriere pentru clienți
  • Monitorizarea cursanților până la data plății primei rate
  • Comunicarea cu candidații din anii precedenți cu privire la înscrierea în următorul an de școlarizare, furnizarea informațiilor în legătură cu noile reduceri și campanii
  • Înregistrarea departamentelor selectate, comunicarea cu cursanții care nu au ales un program
  • Alte sarcini conform instrucțiunilor managerului

Cerințe:

  • Experiență în vânzări de minim 2 ani
  • Persoană organizată, responsabilă, orientată pe rezolvarea sarcinilor la timp
  • Bune abilități de comunicare și soluționare de probleme
  • Capacitatea de autoorganizare și adaptabilitate la diferite tipuri de persoane și cerințe ale jobului
  • Cunoașterea limbii române, limba engleză (B2)

Beneficii:

  • Salariul format din partea fixă și % din vânzări
  • Se oferă ar 13-lea salariu
  • Asigurare medicală adițională
  • Posibilitatea de a lucra într-o companie internațională și într-un mediu de lucru prietenos
  • Birou modern în centrul orașului (clădirea „National Business Center”)
  • Grafic de muncă full time din oficiu: organizat în 2 runde: Luni-Vineri 08:00-16:00 (prima săptămâna), Luni-Vineri 13:00-20:00 (a doua săptămână) și o dată la 2 săptămâni se activează o sâmbătă 9:00-13:00
  • Dezvoltarea personală și profesională la cursuri gratuite de formare
  • Teambuilding-uri organizate cu echipa

Dacă considerați că sunteți potrivit pentru această poziție, vă rugăm să expediați CV-ul partenerului nostru de recrutare hr@mantis.md și vă vom contacta în cel mai scurt timp!

E-mail: hr@mantis.md

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide