Ghid în pavilionul național al republicii moldova la expoziția mondială ”expo 2020 dubai”

CIE Moldexpo SA №10665264, 15 septembrie 2021
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Munca in schimburi
Principalele responsabilități și atribuții ale ghidului ⬇
- Întâmpină vizitatorii pavilionului și îi ghidează prin pavilionul Republicii Moldova;
- Oferă informații vizitatorilor în timpul programului expozițional: informații cu caracter istoric, cultural, geografic, economic și investițional;
- Asigură receptivitate și comunicare amabilă cu oaspeții pavilionului;
- Promovează imaginea și evenimentele din cadrul pavilionului național și din țară în timpul excursiilor;
- Face propuneri de îmbunătățire a activităților din cadrul pavilionului pe baza propriei experiențe. Propune noi idei de activități și evenimente în cadrul pavilionului;
- Rezolvă situațiile neprevăzute care pot apărea pe parcursul activității pavilionului. Raportează situațiile critice;
- Are grijă de pregătirea pavilionului pentru ziua expozițională și predarea pavilionului după finalizarea acesteia;
- Este responsabil de siguranța exponatelor și funcționarea neîntreruptă a echipamentelor. În caz de depistare a unor defecțiuni comunică imediat superiorului cu relatarea cazului.
- Asigură desfășurarea activităților conform planului. La solicitarea superiorului perfectează rapoarte despre desfășurarea proiectului, activitățile organizate și rezultatele acestora.
- Participă la promovarea pavilionului național pe rețele sociale și mediatizarea activităților planificate și desfășurate în cadrul pavilionului sau participării pavilionului la evenimentele organizate pe parcursul Expoziției Mondiale;
- Asigură executarea la timp atât a activităților planificate, cât și a celor neplanificate, dar care contribuie la realizarea scopului proiectului;
- Coordonează activitățile cu superiorii și la necesitate cu serviciile de resort;
- Asigurară desfășurarea activităților protocolare necesare pentru participare la Expo. Întâmpinarea delegațiilor oficiale și asigurarea logistică a vizitelor formale;
- Participă la organizarea și desfășurarea programelor de vizite ale delegațiilor oficiale din Republicii Moldova;
- Colaborează cu membrii echipei în planificarea, organizarea și desfășurarea evenimentelor din Planul de activități ale pavilionului;
- Contribuie, la solicitarea superiorilor, la realizarea altor sarcini pentru bunul mers al proiectului.
- Alte obligaţiuni la indicaţia superiorilor de proiect.
Persoana de contact:
CIE Moldexpo SA
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide