Asistent contabil \ formator de tineret

A.O. Inceputul Vietii
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Dispuși să angajăm refugiați
Descrierea postului:
Suntem o organizație non-guvernamentală implicată în dezvoltarea tinerilor prin educație non-formală și o varietate de traininguri si programe in cadrul centrului comunitasr - Urban Youth Center. Scopul nostru este de a crea oportunități pentru tineri de a-și dezvolta abilitățile și calitățile personale pentru a deveni membri activi și responsabili ai societății.

Datorită extinderii, căutăm o persoană energică și responsabilă pentru poziția combinată de contabil asistent și antrenor de tineret. Dacă sunteți pregătit să sprijiniți procesele financiare și să inspirați tinerii în același timp, atunci acest post este pentru dumneavoastră!

Responsabilități cheie:

Asistent contabil:
- Menținerea înregistrărilor contabile și a documentației în conformitate cu legislația Republicii Moldova;
- Pregătirea rapoartelor și documentelor financiare pentru nevoile externe și interne;
- Lucrul cu contabilitatea primară: procesarea facturilor, actelor și a altor documente;
Interacțiunea cu băncile și alte instituții financiare;
- Suport în pregătirea rapoartelor anuale și trimestriale.

Formator pentru tineri:
- Organizarea de cursuri de formare, seminarii și ateliere pentru tineri pe diverse teme (leadership, abilități de comunicare, conlfictologie etc.);
- Elaborarea de programe de formare și materiale pentru evenimente;
- Organizarea și desfășurarea de evenimente destinate dezvoltării tinerilor;
- Interacțiunea cu tinerii, sprijinirea și motivarea participanților la programe;
- Participarea la dezvoltarea de noi proiecte și inițiative care vizează dezvoltarea tinerilor.

Cerințe:
- Studii superioare în contabilitate, finanțe sau domenii conexe;
- Experiență în calitate de contabil sau asistent contabil de cel puțin 2 ani;
- Experiență de cel puțin 2 ani în lucrul cu tinerii și organizarea de cursuri de formare;
- Cunoașterea reglementărilor în domeniul contabilității și finanțelor;
- Utilizator încrezător al MS Office (în special Excel);
- Abilitatea de a lucra în echipă, responsabilitate și organizare;
- Abilități excelente de comunicare și prezentare;
- Dorința de a se dezvolta în domeniul educației non-formale și de a lucra cu tinerii.

Dacă considerați că îndepliniți cerințele noastre și sunteți gata să vă alăturați echipei noastre, trimiteți CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa noastră de e-mail: urbanreception.bol@gmail.com sau sunați la +373 69121206.

Termenul limită de depunere a candidaturilor: până la 10 septembrie 2024

Așteptăm cu nerăbdare să vă avem în echipa noastră!
Telefon:
+373 691 21 206
Persoana de contact:
Iuliana Malaia
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide