Inspector de formare, evaluare si selectie profesionala

ICS Preturi Pentru Tine SRL
Oraș: Bălți
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
PPT - PRETURI PENTRU TINE este o companie romaneasca aflata intr-un amplu proces de dezvoltare, reusind in 7 ani de la infiintare sa ajunga la peste 110 de puncte de lucru si la un numar de peste 700 de angajati in toata Romania. In acest moment, compania isi extinde reteaua de magazine proprii pe intreg teritoriul Republicii Moldova. Principalul obiect de activitate este comercializarea in reteaua de magazine proprii de produse textile si incaltaminte.
Postul presupune capacitate de deplasare 100%, activitatea desfasurandu-se pe teritoriul Republicii Moldova, in orasele in care se deschid noi puncte de lucru.
Viitorul angajat va face parte din Departamentul de Training care se ocupa in principal de selectarea personalului la noile puncte de lucru, pregatirea personalului, monitorizarea si asigurarea bunului mers al activitatii in magazine, la deschidere.
Durata de sedere a unui trainer la un proiect este cuprinsa intre 2 saptamani si 1 luna de zile, dupa aceasta perioada trainerul avand un numar de zile libere. Indiferent de zona tarii din care provine trainerul, acesta trebuie sa fie dispus sa calatoreasca in toata Republica Moldova pentru deschiderea noilor puncte de lucru. Transportul este efectuat cu masina de serviciu.

DESCRIEREA POSTULUI:
1. SELECTAREA PERSONALULUI LA NOILE PUNCTE DE LUCRU:
- intervievarea candidatelor pentru posturile de "sef sectie in comert", "casiera", "vanzator consultant";
- selectarea personalului potrivit cerintelor posturilor.
2. PREGATIREA PERSONALULUI:
- pregatirea viitoarelor angajate in vederea utilizarii POS-ului;
- explicarea modului de supraveghere si de aranjare a magazinului si asigurarea implementarii lui;
- pregatirea viitoarelor angajate in vederea completarii documentelor de contabilitate (RMCC, raport gestionar, registru de casa, factura fiscala, dispozitie de incasare/plata, etc).
3. MONITORIZAREA SI ASIGURAREA BUNULUI MERS AL ACTIVITATII LA DESCHIDEREA MAGAZINULUI:
- supravegherea personalului selectat in vederea indeplinirii sarcinilor prezentate;
- rapoarte periodice privind activitatea si optimizarile aduse.

CERINTE:
- Permis de conducere categoria B;
- Persoana descurcareata si rezistenta la efort si stres;
- Capacitate mare de deplasare si disponibilitate la program prelungit;
- Cunostinte limba rusa – obligatoriu;
- Cunostinte PC – medii – obligatoriu;
- Contabilitate primara – incepator – obligatoriu.

OFERTA (bonusuri, beneficii):
- Salariu net oferit 5900 lei;
- Instruire la locul de munca;
- Masina de serviciu (Logan 1.5 Diesel);
- Telefon si laptop de serviciu;
- Cazare asigurata pe intreaga perioada de deplasare;
- In functie de evolutie in cadrul societatii si de realizari, posibilitati reale de promovare.

Detalii la numarul de telefon precizat.

CV-urile se pot trimite pe adresa de e-mail indicata mai jos.
Telefon:
068236938
Persoana de contact:
Boldisor Serghei
Site:
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide