Manager vânzări a sistemelor de climatizare | Менеджер по продажам климатической техники

Conditionere.md
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: De la 1 an
Salariu: De la 20000 Până la 50000 MDL
Program de muncă: În ture
Dispuși să angajăm refugiați
Compania noastră, un lider recunoscut în domeniul soluțiilor de climatizare, este în căutarea unui Manager de Vânzări ambițios și performant pentru a se alătura echipei noastre în expansiune. Această funcție esențială va juca un rol crucial în dezvoltarea strategiilor de vânzări și în extinderea prezenței noastre pe piață, concentrându-se pe promovarea și vânzarea echipamentelor de climatizare de înaltă calitate.

Responsabilități principale:

Dezvoltarea și implementarea strategiilor de vânzări pentru a maximiza vânzările de echipamente de climatizare.
Primirea și procesarea comenzilor clienților.
Întocmirea de propuneri comerciale și desfășurarea negocierilor comerciale cu clienții.
Identificarea și exploatarea oportunităților de piață pentru a atrage noi clienți și a crește baza de clienți existenți.
Lucrul strâns cu echipa de marketing pentru a dezvolta campanii promoționale și materiale de marketing care sprijină obiectivele de vânzări.
Controlul întregului proces de vânzare, de la apel până la expedierea și recepția produselor de către client.
Rezolvarea promptă a tuturor problemelor apărute cu clienții.
Analizarea tendințelor de piață și feedback-ul clienților pentru a recomanda îmbunătățiri ale produselor și serviciilor.
Menținerea relațiilor de lungă durată cu clienții cheie și partenerii de afaceri.
Monitorizarea performanței vânzărilor și ajustarea strategiilor pentru a atinge obiectivele stabilite.

Cerințe:

Experiență demonstrată într-un rol de vânzări, preferabil în domeniul echipamentelor de climatizare sau în industrii conexe.
Abilități excelente de comunicare, negociere și prezentare.
Capacitatea de a conduce și motiva o echipă de vânzări pentru a atinge obiectivele de performanță.
Cunoștințe solide despre piața echipamentelor de climatizare și tehnologiile asociate constituie un avantaj
Abilitatea de a analiza datele de piață și a lua decizii informate.
Cunoștințe bune a programei 1C, pachetul MS Office.
Abilitatea de a lucra în echipă
Competitivitate înaltă în comunicare, corespondență și etica de afaceri.
Studii superioare în domeniul afacerilor, marketingului sau domenii relevante.
Activitate, responsabilitate, abilități ridicate de comunicare, amabilitate, dorință de dezvoltare profesională și creștere materială

Oferim:

Pachet salarial atractiv, inclusiv un sistem de bonusuri motivant bazat pe performanță.
Angajare oficială cu pachet social deplin;
Oportunități excelente de dezvoltare profesională și avansare în carieră.
Mediu de lucru dinamic și support profesional, cu o echipă dedicată și pasionată.
Acces la cele mai noi tehnologii și produse din domeniul climatizării.
Training de produs pentru noii angajați. În timpul perioadei de probă (2 luni) noului angajat i se atribuie un mentor.
Birou modern si confortabil;
Cafea, ceai pentru coffe-break
Grafic de lucru: Luni - Vineri: 08:00-18:00; Sâmbătă: 08:00 - 14:00.

Dacă sunteți gata să vă alăturați echipei noastre și să contribuiți la succesul nostru continuu, vă invităm să trimiteți CV-ul la adresa de email indicate mai jos cu subiectul „Aplicație Manager de Vânzări - Echipamente de Climatizare”.
Așteptăm cu interes să ne extindem echipa cu talente noi și pasionate!

Наша компания, признанный лидер в области решений для кондиционирования воздуха, ищет амбициозного и высокоэффективного менеджера по продажам, чтобы присоединиться к нашей растущей команде. Эта важная должность будет играть решающую роль в разработке стратегии продаж и расширении нашего присутствия на рынке, фокусируясь на продвижении и продаже высококачественного оборудования для кондиционирования воздуха.

Ключевые обязанности:

Разработка и реализация стратегий продаж для максимального увеличения объема продаж оборудования для кондиционирования воздуха.
Прием и обработка заказов клиентов.
Составление коммерческих предложений и проведение коммерческих переговоров с клиентами.
Выявление и использование рыночных возможностей для привлечения новых клиентов и расширения существующей клиентской базы.
Тесное сотрудничество с отделом маркетинга для разработки рекламных кампаний и маркетинговых материалов, способствующих достижению целей продаж.
Контроль всего процесса продаж, от звонка до отгрузки и получения продукции клиентом.
Оперативное решение всех вопросов, возникающих у клиентов.
Анализ тенденций рынка и отзывов клиентов для выработки рекомендаций по улучшению продукции и услуг.
Поддержание долгосрочных отношений с ключевыми клиентами и деловыми партнерами.
Мониторинг показателей продаж и корректировка стратегий для достижения поставленных целей.

Требования:

Демонстрируемый опыт работы в сфере продаж, предпочтительно в области оборудования для кондиционирования воздуха или в смежных отраслях.
Отличные навыки общения, ведения переговоров и презентаций.
Способность руководить и мотивировать команду продавцов для достижения поставленных целей.
Уверенное знание рынка оборудования для кондиционирования воздуха и смежных технологий является преимуществом.
Способность анализировать рыночные данные и принимать взвешенные решения.
Хорошее знание программ 1С, пакета MS Office.
Умение работать в команде.
Высокая конкурентоспособность в общении, переписке и деловой этике.
Высшее образование в сфере бизнеса, маркетинга или в соответствующей области.
Активность, ответственность, высокие коммуникативные навыки, доброжелательность, стремление к профессиональному развитию и материальному росту.

Мы предлагаем:

Привлекательный пакет заработной платы, включая мотивирующую систему премирования по результатам работы.
Официальное трудоустройство с полным пакетом льгот;
Отличные возможности для профессионального развития и карьерного роста.
Динамичная рабочая атмосфера и профессиональная поддержка со стороны преданной и увлеченной команды.
Доступ к новейшим технологиям и продуктам в отрасли системы кондиционирования.
Обучение новым сотрудникам по продукции. На время испытательного срока (2 месяца) за новым сотрудником закрепляется наставник.
Современный и комфортабельный офис.
Кофе, чай на кофе-брейк.
График работы: Понедельник - Пятница: 08:00 - 18:00; Суббота: 08:00 - 14:00;

Если вы готовы присоединиться к нашей команде и внести свой вклад в наш дальнейший успех, мы приглашаем вас отправить свое резюме на указанный ниже адрес электронной почты с темой "Заявка на вакансию менеджера по продажам - оборудование для кондиционирования воздуха".
Мы с нетерпением ждем пополнения нашей команды новыми и увлеченными талантами! E-mail: stroiprestij@gmail.com
078821071
www.eurosanteh.md
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide